top of page
  • ramazanbilek

Serdar Soydan’dan Mersin tarımı İçin Çok Önemli Proje
Çiftçilerin ürünlerini, üretimden satış anına kadar kuracakları profesyonel ekiplerle destekleyeceklerini kaydeden Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Göreve geldiğimizde kırsal kalkınma amacıyla Tarım AŞ’yi kurup, çiftçi dostu bir belediye olacağız. Çiftçilerimize gübre, zirai ilaç, fide, tohum, sulama borusu desteği de sunacağız” diye konuştu.


 


Yerel seçimlere sayılı günler kala göreve geldiklerinde gerçekleştirecekleri projeleri açıklayan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Kentimize katma değer sağlayan çiftçilerimiz her şeyin en iyisine layık. Girdi maliyetlerini düşürmek hedefiyle çiftçilerimizin yanında olmamız gerekiyor. Kent tarımının gelişmesine katkı sunmak, üreticiyi desteklemek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Tarım AŞ’yi kuracağız” dedi.  


 


“ÇİFTÇİNİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”


Serdar Soydan, “Belediye bünyesinde, çiftçilerimizin ihtiyaç duymaları halinde tarımsal makinalara kolayca ulaşabildiği ve ürün üretim sürecinde karşılaştığı sorunlara çözüm üretebilen bir şirket kuracağız. Bu şirket üzerinden aynı zamanda üretim öncesi, üretim anı ve sonrasında çiftçilere destek vereceğiz. Üreticilerin ürünlerini doğrudan halka ulaştırabileceği satış alanları kurmak isteyenlere de katkı sunacağız” ifadelerini kullandı.


 


“KOOPERATİFLEŞMEYE DESTEK VERECEĞİZ”


Tarım AŞ bünyesinde tarımsal kooperatifleşmeye destek vereceklerini söyleyen Serdar Soydan, “Tarım AŞ ürünlerin kalitesi yükseltilecek satış kapasitesi artırılacak ve plastik atıkları sulama borusuna dönüştürerek çiftçiye destek verecektir. Kullanılmış plastik malzemeler geri dönüşüme tabi tutularak, sulama sistemleri için kullanılan boruların üretiminde yeniden değerlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu, hem atık plastiklerin çevreye zarar vermesini engellerken, hem de tarım alanlarının sulama sistemlerinin güçlendirilmesine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.


 


“EĞİTİM VE FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ”


Çiftçilik yapmak isteyen gençlere ve kadınlara Tarım A.Ş. ile destek verileceğine dikkat çeken Serdar Soydan, “Genç çiftçilere ve tarım alanında girişimcilik yapmak isteyen kadın çiftçilere yönelik eğitim ve finansman desteği de sağlayacağız. Çiftçiler ve sektör profesyonelleri ile genç çiftçileri bir araya getiren programlar da oluşturulacak. Öte yandan Girişimcilik Kuluçka Merkezleri tarım ve gıda teknolojileri alanında yenilikçi fikirler geliştiren genç girişimcilere de destek olacağız” dedi.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page